Polski · English

Destino

Restauracja Destino mieści się niemal w centrum Starego Miasta. Urządzone ze smakiem wnętrze (wyjątkowe połączenie tradycji prowansalskiej z industrialnymi, nowoczesnymi elementami) i uprzejma obsługa sprawiają, że spędzony tam czas miło się wspomina. W Destino serwowane są lekkie, pyszne i cieszące oko dania kuchni śródziemnomorskiej.

Więcej informacji

BonJour CaVa

BonJour CaVa to kawiarnia położona najbliżej apartamentów, która otwarta jest już od godziny 7:30 - najwcześniej w Krakowie. Wnętrze inspirowane jest stylem francuskiej Prowansji. W lokalu możemy podziwiać wiele oryginalnych rekwizytów używanych przez francuskich rolników i gospodynie domowe. Specjalnością są tarty oraz domowej roboty ciasta. Do przygotowania wszystkich posiłków używane są tylko naturalne składniki.

Więcej informacji

Chimera

Chimera to bar sałatkowy na ulicy Św. Anny. Cała knajpka mieści się na zadaszonym dziedzińcu obrośniętym roślinnością, który trochę przypomina babciny, pełen kolorów i uroczych staroci ogródek. Możemy tu wybrać mały lub duży talerz: pierwszy składa się z 4 a drugi z 6 porcji. Do wyboru są różnorodne sałatki ze świeżych warzyw, ale nie brakuje dań ciepłych i mięsnych.

Więcej informacji

Glonojad

Wegetariański bar mieszczący się przy Placu Matejki, zaledwie kilka kroków od naszych apartamentów. Serwują tam naprawdę pyszne bezmięsne dania. Szczególnie polecamy wyprażany ser z zapiekanymi ziemniaczkami lub burito i wszystkie zupy. Codziennie do godziny 12:00 można dostać espresso za symboliczną złotówkę. Nie ukrywamy, że często tak właśnie zaczynamy dzień. Można powiedzieć, że stało się to naszym małym rytuałem.

Więcej informacji

Pod Wawelem

W restauracji Pod Wawelem nie bez powodu zawsze jest gwarno i tłoczno. To bardzo popularne miejsce wśród mieszkańców Krakowa. Wnętrze, atmosfera i stroje obsługi sprawiają, że goście czują się jak na festiwalu piwnym Oktoberfest. Część restauracji stanowi całorocznych balkon wychodzący na Park Krakowski (Planty). Codziennie od godziny 19:00 muzycy grają koncerty na żywo.

Więcej informacji

Jarema

Restauracja Jarema specjalizuje się w typowo polskiej i kresowej kuchni. Podstawowe składniki to dziczyzna, wołowina, wieprzowina, drób, grzyby, czosnek – specjały od wieków kojarzące się z Polską i Kresami Wschodnimi. Sale restauracji zdobione są zabytkowymi obrazami, z portretem kniazia Jaremy na czele. Stary kaflowy piec, myśliwskie trofea, pasy słuckie i piękne, ręcznie wykonane meble pozwalają poczuć się jak w prawdziwym szlacheckim dworze.

Więcej informacji

Zen Sushi

Według nas to najlepsze Sushi w Krakowie a przetestowaliśmy wiele. Niebanalny wystrój z pływającymi łódeczkami dookoła baru robi ogromne wrażenie. W restauracji wydzielone są intymne pokoje z parawanowymi drzwiami, w których goście mogą usiąść na podłodze na specjalnych matach i zjeść sushi w tradycyjny japoński sposób.

Więcej informacji

Warsztat

To restauracja legenda - w niedzielę bez rezerwacji raczej ciężko będzie o miejsce. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom gości, właściciele otworzyli kolejną knajpkę. Jedna mieści się na ulicy Izaaka, druga na Bożego Ciała. Nowicjuszom polecamy sałatkę Etnę. Ostrzegamy jednak, że dla jednej osoby, duża porcja do zdecydowanie zbyt wiele: sałata lodowa, kurczak, smażony boczek, szynka, żółty ser i kukurydza. Sałatka podawana jest na ciepło, z sosem czosnkowym oraz paluszkami chlebowymi. Taki posiłek zapewnia energię na całodzienne zwiedzanie Krakowa.

Więcej informacji