Polski · English

Forum Przestrzenie

Forum Przestrzenie to stosunkowo nowe miejsce na mapie Krakowa, które bardzo szybko stało się kultowe. Mieści się ono w starej recepcji hotelu Forum będącym niegdyś najnowocześniejszym hotelem w Polsce - to w nim po raz pierwszy zainstalowano centralę telefoniczną. Klubokawiarnia adresowana jest głownie do młodych duchem ludzi. Duża przestrzeń będzie odpowiadać indywidualistom, buntownikom i ludziom, którzy lubią żyć po swojemu.

Więcej informacji

Konfederacka 4

Konfederacka 4 to miejsce, z którego czerpaliśmy inspiracje, projektując nasze apartamenty. To również kawiarnia/winebar w starej piekarni, w której najczęściej można nas spotkać. Mieści się na Dębnikach, w spokojnej dzielnicy Krakowa, 15 minut spacerkiem od Rynku Głównego. Lubimy spędzać tam wolny czas przy lampce wina z regionalnych winnic, zajadać się świeżo wypieczonym chlebem z pastą sardynkową i kurczakiem w sosie miodowo-musztardowym.

Więcej informacji

Bal

Klubokawiarnia Bal mieści się w starej fabryce na Zabłociu - postindustrialnej dzielnicy Krakowa, która powoli budzi się do życia. Gromadzą się tam głównie młodzi krakowscy artyści, szukający alternatywnej muzyki i dobrego designu. Minimalistyczne wnętrze urzeka swoją prostota i pomysłowością. Centralny dębowy stół zachęca do luźnych konwersacji, a plac przed głównym wejściem nieraz pełnił rolę sceny muzycznej dla wielu światowej klasy DJ-ów.

Więcej informacji

Charlotte

Charlottte to połączenie piekarni i kawiarni. Warto się tam wybrać o każdej porze dnia, by nacieszyć oko i podniebienie. Chleb na zakwasie wypiekany kilka razy dziennie posmarowany konfiturą lub prawdziwym masłem czekoladowym jest czymś, czemu ciężko się oprzeć. Francuskie lekkie wino doskonale uzupełnia masę innych przekąsek serwowanych w Charlotte.

Więcej informacji

Camelot

Cafe Camelot mieści się w Zaułku Niewiernego Tomasza, czyli w jednym z najbardziej towarzyskich miejsc Krakowa. To skupisko wielu kultowych knajpek. Wnętrze utrzymane jest w typowym „brudnym” krakowskim stylu. Mnóstwo tam obrazów i zdjęć dawnego Krakowa, rzeźb miejscowych artystów. Niebywałą atrakcją jest stolik w oknie będący idealnym miejscem na romantyczne wieczorne spotkanie.

Więcej informacji

Nowa prowincja

Nowa Prowincja mieści się kilka kroków od Rynku Głównego na słynnej ulicy Brackiej, o której tak pięknie śpiewał Grzegorz Turnau. Kawiarnia to jedno z ulubionych miejsc spotkań krakowskich poetów, aktorów, malarzy i innych znakomitych artystów. Wnętrze przypomina mieszczański dom, w którym pełno jest bibelotów, zegarów i obrazów przodków na ścianach. Można powiedzieć, że utrzymane jest w „niedbałym” krakowskim stylu.

Więcej informacji

Alchemia

Alchemia to kawiarnia historia. Prawdopodobnie każdy mieszkaniec Krakowa kiedyś się tutaj pojawił. Kawiarnia była jedną z pierwszych otwartych na Kazimierzu - niegdyś zapomnianej żydowskiej dzielnicy Krakowa. Alchemia to miejsce niezwykłe, przepełnione duchem Kazimierza (na którym teraz pełno knajpek, pubów, ogródków piwnych). Jest tu ciemno, duszno i intrygująco - zupełnie jak w pracowni Alchemika.

Więcej informacji